31 marca, 2022

Masaż próżniowy – co to jest i jak go wykonać?

Masaż próżniowy jest niezwykle istotną kwestią w drodze do zachowania pięknej skóry. Przejawia pozytywny wpływ zarówno na skórę, jak i tkankę podskórną. Może przybierać także różne formy i cele, w jakich się go dokonuje, zarówno estetyczne, terapeutyczne, jak i sportowe. Najlepsze efekty można osiągnąć dzięki serii zabiegów, ale czym tak naprawdę jest masaż próżniowy i jak go należy wykonać, aby przyniósł najlepsze rezultaty?

Masaż próżniowy – co to jest?

Masaż próżniowy nie jest zabiegiem inwazyjnym. Jest to w pełni profesjonalne działanie, wykonywane przez specjalistę, w tym przypadku kosmetologa. Sam przebieg nie jest bolesny, a nawet powoduje miłe odczucia związane ogólnym relaksacyjnym działaniem. Do jego przeprowadzenia niezbędne jest zaopatrzenie się w specjalistyczny sprzęt, który wyposażony jest w specjalnie do tego celu przeznaczoną głowicę. Sam sprzęt natomiast jest sterowany za sprawą komputera, co pozwala na odpowiednie dopasowanie pożądanej mocy. Wszystko to opiera się na wytworzeniu podciśnienia, które zbawiennie wpływa na stan skóry.

endermologia sprzęt

Masaż próżniowy. Jak wykonać go, by efekty były najlepsze?

Masaż próżniowy by przyniósł najlepsze efekty, najlepiej wykonać za sprawą specjalnej aparatury z głowicą. Doskonale nada się do tego celu urządzenie Primelle. Jednak zabieg ten nie jest przeprowadzany na gołej skórze, ze względu na chęć uzyskania jeszcze większego komfortu. Eliminuje to także ryzyko wciągnięcia włosków czy uszczypnięć. Ponadto możliwe jest przeprowadzenie masażu próżniowego zarówno na całym ciele, jak i jego poszczególnych częściach np. biuście, ale także na twarzy.  W zależności od miejsca wykonywania zabiegu niezbędne będzie zastosowanie różnego rodzaju głowic. Te stosowane na twarzy będą charakteryzowały się innymi właściwościami i kształtem od stosowanych na większych powierzchniach.

Masaż próżniowy pozytywnie wpływa na różne aspekty ciała i całego organizmu. Skutki tych działań mogą być zarówno estetyczne, jak i sportowe czy nawet terapeutyczne.

Estetyczne

Pozytywnie wpływa to na modelowanie sylwetki, wyszczuplając i ujędrniając skórę. Wpływa także pozytywnie na redukcję tak nielubianego przez kobiety cellulitu, a także pozwala na zmniejszenie rozstępów i blizn. Oprócz tego terapia ta może mieć działanie przeciwstarzeniowe.

Terapeutyczne

Z działań terapeutycznych są to przede wszystkim: regeneracja tkanki po zabiegach chirurgii plastycznej, poprawa metabolizmu, uśmierzenie bólu czy także zmniejszenie obrzęków i drenaż limfatyczny.

Sportowe

Sportowe działania natomiast będą przejawiały się natomiast: regeneracją mięśni, ich rozgrzewaniem, a także podnoszeniem ich elastyczności i sprawności. Wpływa ma także na usuwanie bólów mięśni i rozluźnienie spiętego po wysiłku fizycznym organizmu.

Wszystkie te pozytywne skutki gwarantuje masaż próżniowy. To, ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać jak najlepsze efekty, zależy od kilku czynników. Warto go jednak powtarzać około 2-3 razy w tygodniu po 35-50 minut. Zaleca się, by łączna liczba wykonanych zabiegów zawierała się w 10 do 20 powtórzeniach. 

Masaż próżniowy – czy mogę go wykonać samodzielnie w domu?

Samodzielne wykonanie masażu próżniowego w domu jest również możliwe. Działanie to przejawia jednak inne efekty, a także przebieg całego zabiegu jest różny. Wykorzystana w tym przypadku może zostać bańka chińska. Zassane przez akcesorium powietrze spowoduje próżnię, która pozwoli na wykonanie masażu, który będzie miał pozytywny wpływ na ujędrnienie skóry. Nie przyniesie to jednak tak spektakularnych efektów, jak zabieg z użyciem specjalistycznego narzędzia, jednak można wypróbować ten masaż w domu, chociażby przez wzgląd na kwestie przyjemności i relaksu, które może zapewnić.

Specjalistyczne urządzenie w ręku profesjonalisty

Aby odpowiednio wykonać specjalistyczny masaż próżniowy, niezbędne są kompetencje z tym związane, a także profesjonalne urządzenie, za którego sprawą będzie go można wykonać. Zajmujemy się wypożyczaniem specjalistycznego sprzętu kosmetycznego, a także przeprowadzamy profesjonalne szkolenia dla kosmetologów i w szkołach kosmetycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.