29 kwietnia, 2022

Czym jest i na czym polega endermologia

Każdy pragnie wyglądać zgrabnie i atrakcyjnie. Niestety, czasem utrzymanie ciała w doskonałej kondycji jest bardzo trudne. Na szczęście istnieją zabiegi, dzięki którym można przywrócić swojej figurze piękne kształty oraz skutecznie poprawić jej wygląd. Jeden z nich  stanowi endermologia. Co to jest i na czym polega ten zabieg?


Endermologia – co to i jak wpływa?

Endermologia – co to jest? To zabieg cieszący się obecnie sporą popularnością. Można powiedzieć, że stanowi pewien rodzaj masażu podciśnieniowego, który oddziałuje na łączną tkankę skóry. Celem endermologii jest redukcja cellulitu, wyszczuplenie sylwetki, ujędrnienie skóry, a także poprawienie konturów twarzy. W czasie tego masażu aktywują się obszary tkanki tłuszczowej, które są oporne na ćwiczenia i diety odchudzające. Dzięki endermologii w rejonach tych zostaje poprawiony metabolizm oraz dochodzi do przyspieszenia procesu produkcji kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej elastyczna.


Endermologia – wskazania

Endermologia polecana jest osobom, które się odchudzają i pragną skutecznie zredukować cellulit oraz tkankę tłuszczową. Zabieg ten warto wykonać w miejscach problematycznych, które ciężko wymodelować przy pomocy ćwiczeń. Endermologia polecana jest także osobom chcącym przywrócić wiotkiej skórze jędrność i elastyczność. Zabieg ten zalecany jest także pacjentkom pragnącym zwalczyć rozstępy np. po ciąży lub drastycznej utracie masy ciała. Masaż podciśnieniowy pomaga również usunąć toksyny z organizmu oraz przyspieszyć metabolizm.

Endermologia – jak wygląda zabieg?

Zabieg endermologii wykonywany jest przy użyciu specjalnego aparatu wyposażonego w głowicę. Jej wielkość dopasowywany jest do danej partii ciała – im większy obszar masujemy, tym większy masażer zostaje wykorzystany podczas zabiegu.

Głowica jest sterowana przy pomocy specjalnego komputera. Składa się ona z komory ssącej oraz dwóch poruszających się rolek. Komora pod wpływem ciśnienia zasysa fałd skóry pomiędzy dwie rolki, a te ugniatają i wałkują tkanki.


Endermologia – zabieg gwarantujący wspaniałe efekty

Endermologia cieszy się sporym uznaniem. Decyduje się na nią wiele osób, które chcą zachować piękny wygląd na lata. Zwykle już po pierwszym zabiegu zauważalna jest poprawa kondycji skóry. Jednak, aby cieszyć się efektownymi zmianami, warto zdecydować się na serię 10-12 zabiegów. Najlepiej wykonywać je dwa razy w tygodniu. Jednak, aby poznać dokładne zalecenia, należy się z nami skontaktować.

Jakie efekty gwarantuje endermologia? Otóż zabieg ten silnie wpływa na przyspieszenie pracy układu limfatycznego. Ponadto wspomaga on przemianę materii i usprawnia niwelowanie toksyn. Stymuluje organizm również do odnowy biologicznej. Dzięki endermologii można cieszyć się efektem odmłodzenia i oczyszczenia. Dodatkowo masaż ten łagodzi bóle mięśni, redukuje obrzęki oraz skutecznie modeluje sylwetkę.


Endermologia – przeciwwskazania

Endermologia to bezpieczny masaż, jednak jak każdy zabieg nie jest polecana każdemu. Z tego względu przed jej wykonaniem przeprowadzamy z pacjentami dokładny wywiad zdrowotny. Do głównych przeciwwskazań do wykonania endermologii zaliczają się:

  • nowotwory,
  • uszkodzenia skórne,
  • infekcje skórne,
  • zakrzepica,
  • stany zapalne naczyń krwionośnych,
  • naczyniaki,
  • żylaki,
  • trądzik różowaty,
  • stany zapalne naskórka,
  • niezagojone rany.

Z endermologii należy zrezygnować również w czasie ciąży i karmienia piersią. Zabiegu tego nie wykonuje się również u osób ze wszczepionymi implantami bądź stymulatorem serca. Aby poznać wszystkie przeciwwskazania do zabiegu, zachęcamy do kontaktu.


Endermologia – skutki uboczne

Poprawnie wykonana endermologia jest zabiegiem bezpiecznym, niewywołującym poważnych skutków ubocznych. U osób wrażliwych może wiązać się z dyskomfortem bólowym na obszarze poddanym zabiegowi. Zdarza się również, że po jej wykonaniu na ciele pojawiają się zaczerwienie i siniaki, jednak nie trzeba się ich obawiać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu endermologii, zachęcamy serdecznie do kontaktu!